Denizi ve maviyi sevenler için tatil seçenekleri çoktur aslında. Ancak her sene aynı şeyleri yapmak istemezler ve biraz daha farklı aktiviteler denemek isterler. Mavi ile sürekli iç içe olmak, koyların her birinin tadına varmak, denizde uyumak, denizle uyanmak isteyenler için Favori Yatçılık çok güzel fırsatlar sunmaktadır. Mavi Tur adı altında düzenlenen mavi yolculuk turlarımız ile Güney Ege’ye ve Batı Akdeniz’e göre planlanmış olan pek çok alternatif sunulmaktadır. Sizlere bu turlar ile mavilerin kapıları aralanacak ve siz bu turlar ile size ait özel yatlar ile özgürce seyahat edebileceksiniz. Peki ya mavi yolculuk yaparken planlamalar sırasında nelere dikkat etmelisiniz ve tekne kiralamak için koşullar nelerdir? İşte Favori Yatçılık tarafından sunulan bilgilerle bütün detaylar…

1- Tarih Seçimi

İyi bir mavi yolculuk yapmak istiyorsanız eğer bunun ilk koşulu tarihin doğru seçilmesidir. Bu yatlar ile hazırlanan organizasyonlar genel olarak cumartesiler arasında olmaktadır. Bu sebeple de haftalık rotalarla hareket edilmekte ve bu tarihlerin de önceden oturtulmasıdır. Eğer grup olarak tatil planı yapacaksanız da yine hepinize uyacak bir tarih olması gereklidir. Mevsimsel olarak bakıldığında da Ege ve Akdeniz turları olacağından Nisan ayından başlanan ve Ekim ayında son bulan mavi yolculuklar sizler için ideal olacaktır.

2- Rota Seçimi

Mavi yolculuk demek sürekli olarak denize yakın olmak demektir evet ama sadece de bu değildir. Bunun yanı sıra yürüyüşler, karada yapılacak turlar, tarih ve kültür gezileri ve başka ülkeleri, başka diyarları da tanıma fırsatları sunulmaktadır. Bütün bunların üzerine; deneyimli ve rotalara hakim olan kaptanınız, tur öncesinde sizlere gerekli olan tüm detayları verecektir ve bu detaylardan birisi de izlenecek olan rotadır. Çıkış limanı, gitmek istenilen yerler vs.

3- Tatil Bütçesi Planlama

Önemli olan diğer konu da mavi yolculuk sırasında gerekli olan bütçedir. Bütün tekne ve yatlarımız her zaman temiz, bakımlı ve her açıdan da eksiksizdir. Ayrıca profesyonel ve alanında en iyi olan personeller her daim hazır olarak sizi bekliyor ve tekne ve yatların her biri hem donanım hem de boy olarak çeşitlere sahip olması diğer turlardan da aslında farklılık meydana getirmektedir. Misafir sayısı aslında tekne kiralama fiyatı ile direkt olarak paraleldir. Çünkü kişi sayısı aslında tekne büyüklüğünü belirlemede etkilidir ve bu da doğal olarak fiyatı belirlemektedir. Biz Favori Yatçılık olarak sizlere her bütçeye uygun olacak şekilde en ekonomikten en lüksüne kadar çok sayıda alternatif sunuyoruz. Ayrıca istekler doğrultusunda da düzenlemeler yapılabilme fırsatını da sizlere sunuyoruz.

4- Tekne Seçimi

Tekne seçimi demek kişi sayısını, tur yapılacak tarihi, tur rotasını, bütçeyi kapsamak demektir. Bütün bunlar kesin olarak ayarlandığında ve netleştirildiğinde sizlere firmamız tarafından çok sayıda tekne alternatifi sunulacaktır. Bütün bu seçimler arasına hatta personellerin seçimi de dahildir. Bizlere güvenmelisiniz ve kaptanlarımızın tecrübelerinden de faydalanarak en iyi seçimler yapılabilecektir.

5- Ulaşım İmkanları

Teknelerimizin kalkış yerleri seçilecek olan Mavi Tur rotasına göre değişiklik göstermektedir. Rota seçiminiz yapıldıktan sonra ulaşımı karadan mı yoksa havaalanından mı yapacaksınız bunlar netleştirilir. Havaalanından yapılacak olan liman ulaşımları da firmamız tarafından ayarlanan lüks transfer araçları ile yapılmaktadır. Dönüş zamanlarında da aynı yollar izlenir ve tur tarihini tam olarak netleştirdikten sonra da her şey tam olarak oturmaktadır.

6- Teknede Yaşam ve Yiyecek Planlaması

Tura başlanacak olan ilk gün, personellerimiz sizi karşılayacaktır ve tekneye yerleşmeniz konusunda yardımcı olacaklardır. Bu süreçte de kokteyl ile personellerle tanışma fasılları başlar ve kaptan da tur hakkında bilinmesi, tekne hakkında da uyulması gereken kuralları aktaracaktır. Mavi yolculuk böyle başlar ve son demir atılan yerde de son gece geçirilir. Sabahları bol çeşitli, iştahınızın asla kapanmayacağı bir kahvaltı masası ile karşılaşacaksınız ve denizde vakit geçirilip belirlenmiş olan rotadaki koylara ziyaretler… Kaptanınızın profesyonelliği ve deneyimleri ile denizde dalgalanmalar başlamadan bir sonraki koya hareket gerçekleşir. Öğle yemeği için seçilen huzurlu koylar ile de güneşin keyfine varacaksınız. İsteyenler balık avına dalmışken isteyenler de denizin derinliklerine dalabilirler. Ayrıca bazı koylarda karaya çıkılacaktır ve kara gezisi gerçekleşecektir. 

Öğle yemekleri sonrasında genel olarak kısa, rahatlatıcı bir uyku, yüzmeler, kano ile gezmeler ya da motorlu su sporları gibi aktiviteler gerçekleşecek ve bunlar turunuzun en güzel detayları olacaktır. Gün batımı yaklaştığında da gün batımına karşı kadeh içkilerinizi alacak ve akşam yemeklerinizi yine muhteşem lezzetlerle yiyeceksiniz. Yemek sonrasında da karadan gelen ışık ve teknenizin loş ışığı, gökyüzünde de yıldızların ışığı size gecenin sonunu işaret edecektir. 

Tekne kiralama konusunda önemli olan detaylardan birisi de yemek ve içeceklerdir. Turun ilk günü alışveriş, tekne hareket etmeden kalkacağı limanda yapılır ya da bunlarla uğraşmak istemiyorsanız da biz Favori Yatçılık olarak bu durumu düşündük ve sizlere menüler hazırladık, bunlardan da seçim yaparak bunu da teknemizin özel aşçılarına bırakabilirsiniz. Hazırlanan bütün aparatlar ayrıca özel dondurucularda muhafaza edilir ki tazeliklerinden kaybolan bir şey olmasın. 

7- Rezervasyon ve Ödeme Detaylarını Atlamayın!

Eksiksiz ve problemsiz bir Mavi Tur yolculuğu için gerekli olan her şey bu raddeye kadar planlandı. Bundan sonrası artık rezervasyon yapmak ve bu sırada da herhangi bir durumu garantiye alabilmek adına anlaşılan fiyatın %50 kadarını kaparo olarak vermeniz gereklidir. Banka aracılığı ile de para transferi gerçekleştirebilir ve sözleşmeyi de ister faks isterseniz de mail olarak alabilirsiniz. Ödemeden geri kalan miktar da tu başlangıcından önce alınır.

 Favori Yatçılık olarak sizlere standart, lüks ve delüks olarak üç farklı ekonomiye göre gulet sunmaktayız. Bütçeye göre kabin sayısı, tekne özelliği gibi çok kategori belirlenmektedir ve rota seçimi, gün sayısı ve yeme içme gibi durumların hepsi de göz önünde bulundurularak tercihler yapılmaktadır. Böylece artık tur başlangıcı için hiçbir eksik kalmamış oluyor.

Tekne Kiralamada Rezervasyon İptali Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Tur tarihi netleşip rezervasyon yapıldıktan sonra iptal gibi bir düşünceniz varsa eğer turdan 90 gün öncesine kadar olan iptallerden %20 pay alınmakta ve iptal öyle gerçekleşmektedir.
  • Tur tarihinden 60 gün öncesine kadar olan iptallerde ise %30 pay alınarak iptal gerçekleşir.
  • Tur tarihine 30 gün kala yapılacak olan iptallerde ise depozito iade edilmez yani %50 pay alınır çünkü bu tarihlere kadar dolu olan bu tarihi bir daha doldurmak zor olacaktır. Ancak bunun yerine tarihi seneye erteleyerek %30 pay verebilirsiniz. Ayrıca seneye erteleme durumunda illa ki aynı tekneyi seçmek zorunda değilsiniz, tekne değişikliği de olabilir.
  • Tur tarihine 14 kala iptal ettirmek istenirse de planlanmış olan tur bedeli direkt olarak istenir. 
  • Tur iptali durumunda geri ödemelerin yapılabilmesi de 30 gün içerisinde herhangi bir gün olacaktır.

Sorumluluklar

Favori Yatçılık olarak bizler, sunacak olduğumuz tüm hizmetleri garanti kapsamında sunuyoruz ve ayrıca onaylanmış olan ya da hazırlanan tüm sözleşmeler de Türk yasalarına uygun olarak hazırlanmıştır. Herhangi bir problem varlığında firmamız, tura devam edilebilmesi için gerekli olan adımı atacaktır ve 24 saat içinde kalitede hiçbir değişiklik olmadan devam edilebilecektir. Kullandığımız bütün tekne ve yatlar da sigortalıdır. Sizler de bu sigortanın 3.şahsa ait kısmından faydalanabiliyorsunuz. Ancak daha kapsamlı bir sigorta ile daha kapsamlı olabilirsiniz. 

Eğer ki siz de mavilere yolculuk yapmak istiyorsanız ve tüm senenin yorgunluğunu üstünüzden sadece sevdiklerinizle birlikte atmak istiyorsanız biz Favori Yatçılık ile iletişime geçebilir, merak ettiğiniz ne varsa sorabilir ve ardından ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz.