Köklü bir geçmişi olan Kos Adası, upuzun yıllık tarihi ve kültürel miraslarını, bugüne kadar biriktirip günümüze getirmiştir. Bu muhteşem adada geçireceğiniz zaman size mutlaka unutulmaz gelecektir çünkü adada yaşayanların cana yakınlığı, samimiyeti bir yana adanın kendi eşsiz güzelliği sizi sürükleyecek. Yunan adaları arasında belki de en gizli ve en saf kalmış, en güzel olanı Kos Adası’dır ve burada güzel bir tatil planlıyorsanız eğer yapmanız gereken ilk şey planı güzel hazırlamaktır. Biz Favori Yachting olarak sizlere Kos adası başta olmak üzere bütün Yunan adalarına turlar düzenliyoruz ve mavi yolculuklar ile birlikte farklı deneyimlere ve keyfe davet ediyoruz ki bunu mutlaka bir kere deneyince sürekli tekrar etmek istiyorsunuz. Bu içerik Kalymnos hakkında olacak ve bu içerik ile birlikte sizler de Kalymnos hakkında birçok bilgiye sahip olacaksınız ve hatta belki de katılmak için gün alacaksınız…

Kos’u Tekne Turu ile Keşfet!

Yunan Adaları arasında popülarite olarak çok yüksek olan Kos adası, sahip olduğu derin tarihi ve turizmi ile yerel halkın olduğu kadar yabancıların da ilgisini çekiyor ve bu yoğun ilgi ile bulunmaz Hint kumaşı değeri kazanıyor. Yaz aylarını tamamen kalabalık, yoğun ve canlı geçiren Kos Adası, kış aylarında ise buna tamamen zıt olarak boş, sessiz ve huzurlu bir alan oluşturuyor. Sahip olduğu güzelliklere bir de muhteşem deniz eklenince eşsiz bir görüntü sunuyor. Dünyanın dört bir yanından ziyarete gelen insanlar, bu adanın gelişmesine de büyük katkılarda bulunmuştur. Upuzun plajları, harika berrak denizi, canlı gece yaşantısı ve huzurlu doğası ile ilgileri üstüne toplayan ada, turistlerin arayışında olduğu bütün özellikleri bir arada sunmaktadır. Kos Adası sınırlarında gezilip görülmesi gereken onlarca farklı yer vardır ve her özelliği ile de ziyaretçilerine muhteşem bilgiler kazandıracaktır. Özellikle de Hipokrat Ağacı, Roma Evi, Asklepion, Arkeoloji Müzesi, Agia Tapınağı, Zia Köyü, Pyli Köyü ve Plaka Ormanı, en bilinen yerlerindendir ve mutlaka da gezilmesi gereken yerleridir.

Bütün bu anlatılanların yanı sıra, deniz kenarları da ada olması sebebiyle birçok ilgi çekici yer bulundurmaktadır. Özellikle de dünya tarafından bilinen Paradise, Therma, Agios, Marmari gibi plajları görülmeye ve mutlaka denizin tadına bakılmaya değer yerlerdendir. Dünyanın en temiz alanları arasında da bulunan bu ada, tüm özellikleri ile kendine hayran bırakmaktadır. Bu sebeplerle de tek bir plajda bile yüzbinlerce insanı görebilme imkanınız vardır. 

Kos Mavi Tur seçeneği ile Mavi Yolculuk programına katılabilir ve tüm bu güzelliklere şahitlik edebilirsiniz. Kos Kiralık Gulet seçenekleri için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Tekne Kiralama Kos seçeneği sayesinde de tüm bu plajları görebilir, tadına varabilir ve el değmemiş olan koylarını da ziyaret edebilir hatta bu koylarda geceleyebilirsiniz. Deniz masmavi sizi bekliyor olacak. Mavi Tur yolculuları ile Kos adasını ziyaret etme ve her bir karışına doyma fırsatını bulacaksınız. 

Kos Tekne Turuna Neden Katılmalısınız?

Günübirlik, birkaç günlük, haftalık ziyaret seçenekleri ile Kos tekne turlarına katılarak Yunan adalarının keyfine varabilir ve sevimli adalara yolculuk yapabilirsiniz. Sahip olduğu bütün güzel plajları, muhteşem güzellikleri ve eşsiz görüntüleri ile hem kalabalık hem capcanlı hem de çok eğlenceli bu adaya yapılacak olan turlar size görsel şölen keyfi yaptıracaktır. Doktorların üzerine yemin ettiği Hipokrat’ın da bu sınırlarda yaşadığına inanılıyor ve hatta kasaba merkezinde onun adına ağaç bile vardır. Diğer Yunan adalarına oranla daha popüler ve daha güzel görüntüler sunan Kos Adası, mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca tarihinde Türklerin de bolca adı geçen bu adada çok sayıda Türk ile de karşılaşma fırsatınız vardır. Ayrıca Kos Adası fiyatları da oldukça uygundur. Bodrum’un karşı kıyısı olan Kos Adası, uzaktan bakıldığında çok muhteşem görünmüyor olmasına rağmen sınırlarına girdiğinizde hem tarihi hem de modern görünümü bir arada tutması ile bile unutulmaz görüntülere şahit olacaksınız. Son model taksiler, bisiklet yolları, tarihi doku, modern duruş, yaşlısı, genci, her türlü haliyle muhteşemdir. Ayrıca yaşlı, genç herkes bisiklet ile dolaşmaktadır ve size tam bir ada görünümü sunacaktır. Yaz aylarında genç nüfusu sayıldığında tam zirve yapmaktadır ve yoğun kalabalığına rağmen hem herkes çok iyi ağırlanmakta hem de herkes memnun kalmaktadır. 

 Mutlaka gidilip görülmesi gereken bu ada, Bodrum ile yüzülebilecek kadar az mesafeye sahiptir. Günübirlik turlar sayesinde de renkli görüntüler yakalayabilir, eşsiz yemekleri ile de Türk lezzetlerine yakın tatlar deneyebilirsiniz. Dar sokakları, beyaz evleri ile de hem denize hem güneşe doyasıya doyacağınız Kos Adası, yaz ayları içi biçilmiş kaftandır. Sanıldığı gibi olmayan ve Türk halkının gayet sevildiği bu adada çok farklı duygular size eşlik edecektir. Bir de Bodrum’u buradan seyredin deriz. 

Bütün bu muhteşem görüntüler, tarih, kültür, eşsiz yemekler, unutulmaz anlar için Yunan adalarını ziyaret etmek muhteşem bir tercih olacaktır. Ayrıca Mavi Tur sayesinde görülmemiş koyları görecek, tertemiz berrak sularda mavinin tadına da varacaksınız. Unutulmaz mavi yolculuklar ile Kos Adası turunu mutlaka yapmalısınız. Yunan adalarının en sevileni olan Kos Adası turları ile çok farklı olmayan bir kültürde çok farklı duygulara eşlik edeceğiniz anlar sizinle olacaktır. Bizimle iletişime geçerek hem daha detaylı bilgiler alabilir hem de rezervasyon yaptırabilirsiniz.