Antalya’nın tarihine bakıldığında kuruluş sebebi bile cennete benziyor olmasıdır. Helenistik Dönem zamanlarında Bergama Kralı Attalos, emri altında olan askerlere, gidip yeryüzündeki cenneti bulmalarını ister. Onlar da gidip Antalya sınırlarında bir liman şehri kurdururlar. Bu şehre de kral Attalos adına uygun olsun dite Ataleia denilir. Arap kaynaklarına bakıldığında Antaliye, Türk kaynaklarında ise Adalya olarak geçir Antalya’nın o zamanki adı. Anadolu tarihine bakıldığında da en eski yerleşim yerlerinden birisi olarak Antalya’nın merkezinden 30 km uzağında olan Karain Mağarası’dır. Burada yapılan araştırmalar sonucunda Eski Taş Çağ döneminden yani 500,000 yıl önceden kalıntılar bulunmuştur. Ayrıca Hitiler döneminde Batı Anadolu Seferleri düzenlenmesi sonucunda da Antalya önemli bir bölge haline gelmiştir. Antalya aynı zamanda Likya ve Pamfilya medeniyetlerine ev sahipliği yapmasıyla birlikte Bizans ve Roma dönemlerinde de ayrıca önemli bir rol sahibiydi. Selçuklu Medeniyeti ve Osmanlı Dönemlerinde de önemli bir role sahip olduğu gibi günümüzde de turizm bakımından önemli bir role sahiptir.

Antalya’nın eşsiz denizlerinin, koylarının ve mağaralarının her birinin gezildiği günübirlik tekne turları ya da haftalık tekne turlarına katılarak unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Antalya’nın sahip olduğu doğal güzelliklere şahit olabilmek için tekne turu veya yat turu programlarına rezervasyon yapmanız yeterli olacaktır. Fiyatlar ve programlar hakkında detaylı bilgiler almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Antalya tekne turu rezervasyonu yapıldıktan sonra rota net olarak belirlenir ve bu güzergâhtaki bütün konumlar ziyaret edilir. Sakin ve gerçekten huzurlu derecede sessiz koylarda yüzmenin keyfine varabilirsiniz. Bu nedenle bizler de Favori Yatçılık olarak sizlere Antalya Mavi Tur programlarımızda Antalya’nın en güzel noktalarını göstermek ve unutulmaz bir tatil yaşamanızı önemsiyoruz. Peki, neden mavi tur Antalya programı ile Antalya’da tatil yapmalısınız? İşte, detaylar ve Mavi tur Antalya programımız!

Mavi Tur Antalya Programımız Sayesinde Oldukça Keyifli ve Huzurlu Bir Tatil Yapabilirsiniz

Özellikle de son yıllarda çok fazla tercih edilmeye başlayan tatil seçeneklerinin başında Mavi Tur tatili gelmektedir. Zira, normal otellerde yapılacak olan tatillere göre farklılıklar sunar. Bu konuda da dikkat çekecek olan bazı özelliklerden size bahsetmek istedik.

Yapacak olduğunuz mavi tur tatilinizin büyük kısmını tatil sonuna kadar teknede geçireceksiniz. Kiralayacak olduğunuz tekneler, otellerde bulunan alanlara oranla daha küçük olduğu için, otellerde harcayacak olduğunuz enerjiden çok daha azını bu teknelerde harcayacaksınız. Kiraladığınız tekne içerisinde ve güvertede güneşlenme fırsatınız olacak, kamarada yatarak bolca dinlenebileceksiniz. Ayrıca tekne tatili sayesinde eşsiz doğa içerisinde dalacaksınız, kalabalıktan ve stresten çok daha uzakta olacaksınız. Güneşe yoğun bir şekilde maruz kalacağınızdan dolayı da vücudunuzun ihtiyaç duyduğu D vitaminini bolca alabileceksiniz. Tekne içerisinde doğa ile bir bütün olarak stresten de uzak kalacak ve huzurlu bir tatil geçireceksiniz. 

Tekne turu ile mavilerin üzerinden ilerleyerek çok farklı yerler keşfedeceksiniz. Otelde kalmak yerine tekne kiralama ve mavi tura katılma kararınız sayesinde yeni yerler keşfedeceksiniz ve doğa ile de iç içe vakit geçirebileceksiniz. İstediğiniz koyda istediğiniz kadar yüzebileceksiniz. Ayrıca koylarda gezerken durabilecek, kültürel etkinliklere katılma imkânından faydalanabilecek ve yerel lezzetleri de tadabileceksiniz. 

Tatilinizin büyük kısmını teknede geçirecek olduğunuz için tatile çıkmadan önce gıda alışverişinizi yapabilirsiniz. Bu durumda da sizlere istediğiniz yiyecekleri istediğiniz yerlerden alma imkânı verilecektir. Ayrıca eğer isterseniz yemeklerinizi de kendiniz yapabilirsiniz. Eğer ki Mavi Tur Antalya programlarımıza katılırsanız da sizlere özel sağlıklı beslenme programlarıyla hazırlanmış yemek menülerimizi de sizlere büyük bir keyifle sunarız.

Tatile çıkmadan önce mutlaka bütçenizi belirlemelisiniz; tekne kiralama masrafı, yemekler, marina, tekne yakıtı ve personellerin, kaptanın masrafı gibi tüm temel masraflar hesaplanacaktır. Bu sayede sorunsuz, eğlenceli bir şekilde tatili geçirebilirsiniz. Buna ek olarak eğer Antalya mavi tur programlarımıza katılırsanız her şey dâhil fiyatlarımız ile ek bir ödemeye gerek kalmadan dilediğiniz gibi uygun fiyatlara tatilinizi yapma şansı yakalayabilirsiniz. Mavi Tur tatili sürecinde anlaşılan fiyat dışında ek masraflar acil durumlar dışında çıkmamaktadır.

Otellerde geçirecek olduğunuz tatilde ister istemez ortamına göre değişik kıyafet giymeyi tercih edeceksiniz. Ancak Mavi Tur ile böyle bir probleminiz olmayacaktır. Yanınıza alacağınız birkaç parça kıyafet ile tüm turu geçirebilecek ve tatilinizi böyle sonlandıracaksınız. Hem gereksiz kıyafetlerin yükü ortadan kalkmış olacak hem de konforlu hissedeceksiniz. 

Mavi Tur Antalya Programı ile “Keşke” Demeyeceksiniz!

1-GÜN

Havaalanı ile marina arasında ortalama 40 dakika kadar uzaklık vardır. Transfer aracımız aracılığıyla veya kendi özel aracınız ile yata en geç 16,00 saatlerinde katılmış olmanız gereklidir. Yerleşme faslı sonrasında kaptan ile tanışma kokteyli olacak ve ardından kaptanınız size yat güvenliği hakkında bilmeniz gereken bütün detayları verecek ve bilmeniz gerekenler sayesinde boşa zaman harcamak gibi durumlardan da kaçınabileceksiniz. İlk akşam marinada olacaksınız ve akşam yemeğini burada yiyeceksiniz. Ardından, eğer Antalya’yı görmek istiyorsanız kaptanlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Sabahın ilk saatlerinde Sıçan adasında olacaksınız ve kahvaltı faslı sonrasında seyir başlayacaktır. Adını da sahip olduğu görüntüden almıştır ve adanın yarısı depremler sebebiyle sulara gömülmüş olan surlar barındırmaktadır. Bu surlar da Bizans dönemine aittir. Rota Olympos! Akdeniz’in her zaman en sulak vadisi olarak anılan Olympos, ayrıca muhteşem tarihi ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış izleri ile de bizlere çok güzel fikirler vermektedir. Rota Adrasan Çavuş Köy!

2-GÜN

Sabah muhteşem güne uyanıyorsunuz ve kahvaltı sonrasında rota 3,5 saatlik bir yolculuk sonucunda Çay Ağzı! Burada deniz kum keyfi sonrasında Demre Çayının serin sularında bulacaksınız kendinizi. Kahvaltı sonrasında istediğiniz kadar dolaşabilirsiniz. Akşam için geceleme yeri Gökkaya!

3-GÜN

Kahvaltı Gökkaya’da! Denizin muhteşem görüntüsü, ufak sandallar görüntüsü eşliğinde kahvaltı tadından yenmez olacak. Kahvaltı sonrasında rota Batık Şehir! Burada öğle yemeği yenilecek ve sonra rota Kuşluk! Biraz yüzme molası, beş çayı, siesta sonunda da Üçağızlar’da geceleme faslı.

4-GÜN

Uyandığınızda kahvaltınız hazır olacak ve kahvaltı sonrasında rota Kaş! .Dar boğaz, Ulu Burun derken Kastellorizon Meyisti Adası sonrasında Kaş karşınızda olacaktır. Takviyeler için Kaş limanında geceleme faslı!  Burada istediğiniz kadar gezebilir ve gece yaşantısının keyfine varabilirsiniz.

5-GÜN

Sabah kahvaltı sonrasında rota Üç Ağızlar! Öğle yemeğinde Likya Lahitleri, muhteşem antik manzaralara doyum olmayacaktır. Yakın koylardan birinde yüzme molası sonrasında da rota Karaloz Koyu! Mavinin her tonunu içeren bu denizde yıldızlar ile birlikte uyumak unutulmaz bir gece olacaktır. 

6-GÜN

Denizin dibi görünen bu koyda kahvaltınızı yapacaksınız ve sonra rota Finike Körfezi! Burada kumsal ve plaj keyfi yapabileceksiniz. Buranın da tadına vardığınızda gecelemek için rota Porto Ceneviz limanı! 

7-GÜN

Kahvaltı sonrasında hemen Maden Koyu’na gidiliyor ve deniz kaplumbağaları ile yüzme fırsatını yakalayacaksınız. Burada hem karanın hem de denizin keyfini doyasıya yaşayabileceksiniz. Yürüyüş için inanılmaz plajı var ve biraz kalabalık olabilmektedir. Ayrıca tepesinden de çok güzel manzaralara şahit olabilirsiniz. Gece içinse Phaselis! Burada batık kentlere de şahitlik edebilecek ve bol bol resim çekilebilme şansını yakalayacaksınız.

8-GÜN

Sabah kahvaltınızı antik limanda yapacaksınız ve sonrasında hazırlanma, toparlanma fasılları başlıyor. Bu kadar alışmışken ayrılmak zor olabilir ama henüz bitmedi! Transfer aracıyla dönüş yapılacak yere götürülüyorsunuz ve gerekli olan tüm valiz taşıma yardımları sağlanmaktadır. 

Favori Yatçılık aracılığıyla yapacağınız tüm tur ve tatilleriniz için şimdiden bol eğlenceler diliyor ve umarız ki yeniden sizlerle görüşmek nasip olur diyoruz.