Türkiye’de tatil denildiğinde akıllara ilk gelen yerlerden birisi Göçek’tir. Burası öyle bir yer ki huzurlu ortam siz istemeseniz de sizi buluyor ve bu sebeplerle hem yurt içinden hem de yurt dışından insanlar tatil için buralara akın ediyor. Göcek’te eşsiz mavi tur programlarına katılım sağlayabilir veya eşsiz koylara kendinizi bırakarak doğa ile iç içe olabilirsiniz. Böyle bir yerde tatilden keyif almamak pek mümkün olmayacaktır. Bu bölge özellikle de doğası ve denizi ile dünya tarafından tanınan bir bölgedir. Her yerden çok ayrı, sakin ve çok huzurlu bir ortama sahip olmasıyla her yaştan insana hitap eden bir yerdir Göcek. Her kesimden, her milletten ve her yaştan insanı özellikle de yaz aylarında burada görebilirsiniz. Dünya üzerinde bulunan yat rotaları zaten sayılıdır ve Göcek de bu rotalardan bir tanesidir. Sayısız koyu, temiz suları, sakin ortamları ve huzurlu doğası ile bir nevi cennettir. Denize kadar inen, inmese de gölgesini vuran çam ağaçları ile kaplı olan Göcek koyları, mavi tur rotaları arasında en önde gelenlerden ve en çok tercih edilenlerdendir. 

Bizlerde Favori yatçılık olarak Mavi Tur Göcek gezilerimiz ile hem sizleri hem de turistleri Göcek’te mutlaka görülmesi gereken yerlere götürüyor ve harika bir tatil deneyimi yaşamanızı amaçlıyoruz. İşte, Mavi Tur Göcek planımıza dair sizlere söylemek istediklerimiz!

Mavi tur Göcek başlamadan önce kaptanınız sizlere bazı tavsiyelerde bulunacaktır. Mavi tura çıkmadan önce karar vermeniz gereken en önemli konu aslında tura birlikte çıkacağınız arkadaşlarınızdır. Kendinizi iyi hissettiğiniz, sevdiğiniz insanlarla bu tura gelmeniz size çok daha fazla keyif verecektir. Ayrıca turu düzenleyen acenteden de personeller hakkında bilgiler almalısınız ki her şey tam yolunda gitsin. Acentemiz Favori Yatçılık, bu konuda hassas davranır ve yıl boyu hayalini kurduğunuz, tüm yorgunluğunuzu atmanızı sağlayacak bu tatilden tabi ki keyif almanızı sağlayacaktır. Amacımız sizi her anlamda sonuna kadar kazanabilmektir. Yapacağınız rezervasyonlar sırasında bile farkımızı mutlaka hissedeceksiniz. Rotalarımızı sizlere sunuyor ve Mavi Tur hakkında bilinmesi gereken her şeye tur öncesinde siz de sahip oluyorsunuz. Bu sebeple sizlere şimdiden iyi tatiller diliyoruz ki buna şüphemiz yok!

1-GÜN

Yatımıza katılım saati olarak en geç 16,00 planlamalısınız. Tanışma kokteyli, kaptanınızın denizcilik hakkında, rota hakkında ve yatta uyulması gereken kurallar hakkında gerekli olan tüm bilgileri veriyor. Bilgilendirme sonrasında yolculuk başlıyor. İlk rota, ilk mola Tersane Adası! Burada Göcek sularına dalacak ve denizle olan özleminizi gidereceksiniz. Burada mola sonrasındaki rotamız Sıralı Bük! Burada önce bir çay keyfi ve ardından alanında uzman olan profesyonel aşçılar tarafından hazırlanan, lezzeti kadar sunumu da muhteşem olan bir akşam yemeği… Siz yüzmeye gittiğiniz zaman aşçılar mangalı yakacak ve loş bir müzik eşliğinde sessizliğin, huzurun keyfine varacaksınız. 

2-GÜN

 Sabah uyandığınızda yine aynı koyda olacaksınız ve gecesi gündüzü ayrı güzel olan bu koydan acaba ayrılmasanız mı diye düşünmeden edemeyeceksiniz. Sabahın ilk aktivitesi denizde ılık bir duş! Sonra sevdiklerinizle doyasıya ilk kahvaltınızı yapacaksınız. Rota Dış Göbün! Sakin denizi, yeşil çamları ile öğle yemeğini de burada yiyeceksiniz. Ardından bu muhteşem deniz kokusunda, teninize dokunan rüzgarda huzur bulmamak elde değil. İster istemez yılın ilk yorgunluğunu burada siesta ile atacaksınız. Ardından rota Domuz Adası Panço Koyu! Akşam çayınızı ve yanında ikram edilen sıcak aperatiflerinizi de tattıktan sonra geceye hazırsınız demektir.

3-GÜN

Sabahın ilk saatlerinde gözünüzü açtığınızda yolculuk başlamış olacak ama bu sefer biraz daha uzun. Buradan sonra Fethiye körfezine geçiliyor. Kahvaltınızı yaparken sıcak bir hava ve sevdiklerinizle sıcak bir ortam… Rota Ölüdeniz ve ardından Kelebek Vadisi! Bu eşsiz görsellik karşısında denize doyarken eğer çok şanslıysanız sizi yunuslar karşılayacaktır. Fethiye körfezinden İblis Burnu’na geçiş sırasında yunuslarla karşılaşmanız olasıdır. Gün batımına kadar ki rotamız St. Nikolas Adası! Bu ada, başlı başına bir açık hava müzesi! Geçmişten bugüne kadar medeniyetlerin tarihlerine şahit olacaksınız ve kayalık olan bu adada insanlar nasıl yerleşik hayat yaşamış bütün bunlara şaşırmadan edemeyeceksiniz. Su sporları yapanlara gün batımında bile şahit olacaksınız ve bütün bu sıcak ortam, insanların mutlulukları, eğlenmeleri, gülüşmeleri ile de Akdeniz akşamları nasıl olur, bu konuda fikir edineceksiniz. 

4-GÜN

Sabah kahvaltısından önce yine kendinizi muhteşem suya bırakacaksınız ve yorgun bedenleriniz enerji alacak. Ardından hazır kahvaltınıza çıkacaksınız. Sonra rotamız Turunç Pınarı! Bu koyda çam ağaçlarının nasıl saygı duyar gibi denize eğildiklerine şahit olacaksınız ve doğayı bir kez daha hayranlıkla izleyeceksiniz. Akşam olduğunda kumanya ve su ihtiyaçlarının giderilmesi için Fethiye’ye geliyoruz. Bu süreçte siz inip Fethiye’yi dolaşabilirsiniz. Doyasıya dolaştıktan sonra gece kalmak için rota Kızıl Ada! 

5-GÜN

Rotamız Yassıca Adaları! Acele ediyoruz çünkü eğer zamanında ziyaret gerçekleşmezse kalabalık tur gruplarına denk gelecek ve kalabalıktan pek keyif alamayabilirsiniz. Bu sebeple de en sakin zamanlarda gitmenin keyfi bir başka! Yassı ada içerisinde birbirinden ayrı duran iki adet göl var ve bu biraz şaşırtıcı olabilir. Ayrıca yürüme ve spor alanları da var. Alın fotoğraf makinelerini tepeye çıkın ve muhteşem manzaralara karşı güzel kareler yakalama fırsatı bulun. Akşam mangalda balık var ve eğer isterseniz yanında da rakı. Rotamız Sarsala Koyu! 

6-GÜN

 Sarsala Koyu’nda sabah, hafif serin rüzgâr, sıcak hava… Kahvaltınızı yaptıktan sonra rotamız Binlik Koyu! Her tarafı ayrı bir güzel olan bu koyda denize dik olarak inen yamaçları ve muhteşem koyları ile tüm dünyadan sürekli ziyaretçi alıyor. Yatı olan ya da yatlı olan bütün insanlar burada yatta olmanın keyfine varıyorlar. Öğle yemeğini de burada yiyorsunuz ve eğer isterseniz su sporları veya olta balıkçılığı yapma fırsatınız var. İsterseniz de bu muhteşem huzur içinde siestanıza dalın! Öğleden sonraki rota Ağa Limanı! Ortalama bir saatlik bir yolculuk var ve bu yolculuk sırasında tepelere baktığında antik kentleri, antik eserleri göreceksiniz. Ne muhteşem yolculuk ama!

7-GÜN

Kahvaltıda aklınıza son gününüz olduğu geldi tabi. Her güzel şeyin sonu vardır mutlaka ve bundan daha güzel, doğa ile mavi ile iç içe muhteşem bir tatil olamazdı! Ama daha günün bitmesine çok var. Rota Manastır Koyu! Burada gezilecek ve görülecek o kadar çok yer var ki! Yeni rota Bedri Rahmi Koyu! Adını nereden mi aldı? Adını yazardan aldı ve sebebi de Bedri Rahmi’nin zamanında burada sürgüne gönderilmiş olmasıdır. Ödül mü ceza mı biraz muallak tabi orası ama!

8-GÜN

Evet, son güne gelindi. Ama unutmayın ki bu mavilere henüz bir başlangıç! Daha mavilere Mavi Turlar ile çok rotanız var. Keşfedilecek çok rota, damaklarına değecek daha çok lezzet ve antik dönemlere yolculuk yapabileceğiniz çok fazla keşfiniz var. Artık sevdiklerinizle geçirdiğiniz bu muhteşem anlar sizin için bir anı olarak kalacak ama asla unutamayacak belki de yıllar boyu konuşacaksınız. Sizlere en iyi kaptan ve personeli, en doğru en uygun yatı sağladık ve sizler de bizler için muhteşem dostluklar sağladınız. 

 8 Günlük bu muhteşem deniz Mavi Tur sırasında görülen girilen her yer, geçmişten bugüne kadar kaç kişiye, kaç olaya ve kaç imparatorluğa şahit olmuş, bugüne kadar ne olaylar yaşamıştır. Mavi Tur Göcek ile başlayan yolculuğunuzda çok sayıda koy, çok sayıda yer ve binlerce yıldız eşlik etti size. Denizin ortasında, maviye karşı, mavini içinde, yeşilinde eşliğiyle, rüzgâr teninize değerek, size hem güneş hem rüzgâr hem de teninize değer her deniz tuzu huzur ve mutluluk getirdi. Eşsiz manzaralarda çam kokuları ve yosun kokusu eşliğinde yediğiniz hiçbir yemek içtiğiniz hiçbir rakı diğerleri gibi olmadı. Bunu bir daha tadabilir misiniz? Evet! Biz Favori Yatçılık olarak, Mavi Tur adı altında daha çok rota sunuyor ve haritalarda mavi gördüğünüz bölgelerde izlerinizi bırakmanızı sağlıyoruz. Maviye, yeşile, denize, gökyüzüne doyacağınız ama hiç doyamayacağınız bir tatil olacak sizin için!

Tüm senenin yorgunluğunu atacağınız, kalabalıktan uzak, insanların gürültüsünden uzak tamamen doğa ile iç içe, denize karşı kahve yudumlayacak, çam ağaçlarının kokusunu içinize çekerken çayınızı içecek akşamları ise gün batımında, güneş direkt sizinle batarken profesyonel aşçılarımızın yemeklerini tadacak, gökyüzüne, yıldızlara karşı uyuyacaksınız. Daldığınız en güzel uykular, uyandığınız en huzurlu sabahlar, yediğiniz en lezzetli yemekler, içtiğiniz en güzel rakı ve belki de içinize çektiğiniz en güzel mangal dumanı olacak sizin için. Her yaz farklı rota ile denize doymak, bu muhteşem eşsizlikteki Mavi Tur programlarını tatmak istiyorsanız eğer Favori Yatçılık her zaman hizmetinizde!