Mavi yolculuk, diğer bir deyişle de Mavi Tur, insanların hayatı boyuta yapabilecekleri belki de en keyifli ve en çok dinleneceği yolculuklardan birisidir. Mavi ile yeşilin huzur veren uyumu içerisinde, ruhunuzu dinlendirme fırsatı bulacağınız eşi benzeri olmayan bir serüven! Günlük yaşantınızın genel olarak yoğunluğundan, karışıklığından, kalabalık gürültüsünden ve yarattığı stresten tamamen uzak, yalnızca siz ve sevdiklerinizin olduğu, tamamen istediğiniz gibi gerçekleştirebileceğiniz ve bitmesini asla istemeyeceğiniz bir yolculuk… Masmavi denize karşı, kendinizi bu sulara atarken huzuru derinlere kadar tadacağınız bu muhteşem yolculuğa sakın geç kalmayın! Doğanın bütün güzelliğini yaşamanın da yanı sıra çok farklı deneyimler elde edeceğiniz bu yolculuk ile her şeyi unutacaksınız ve kendinizi sadece içinde bulunduğunuz ana bırakacaksınız. Bu doyumsuz anların keyfine de ancak böyle varabilirsiniz! Daha önce belki de adını duymamış olduğunuz kıyılarda, belki de yüzyıllardır var olan ve birçok olaya tanıklık etmiş koylarda, kendinizi hiç olmadığınız kadar rahat ve huzurlu hissedecek ve buraların her birin, keşfederken hiç tatmadığınız bu anlara neden geç kaldığınızı sorgulamadan edemeyeceksiniz. İşte, mavi yolculuk Bodrum programımız!

Mavi Yolculuk Bodrum Programlarıyla Bodrum’u Keşfederken, Tatilinizde “Keşke” Cümlesini Kurmamak İçin Favori Yatçılığı Tercih Edin!

1-GÜN

Favori Yatçılık, Mavi Yolculuk Bodrum programının başlangıcında, öncelikle misafirleri transfer aracı ile alarak kabinlere yerleştiriyor. Ardından tanışma kokteyli ile kaptan, güvenliğiniz için yat ile ilgili bütün kuralları anlatıyor, gerekli tavsiyeleri veriyor ve varsa eksiklikler tamamlanarak tanışma süreci sonrasında hazırlıklar tamamlanmış oluyor. Çizilecek olan rota gerekli bilgilerle iletildikten sonra harekete geçiliyor. İlk rota, Tavşan Burnu! Ortalama bir saat kadar süren mavilerle tur sonrasında kaptan gereken ve güvenli bölgede durarak vakit geçirmenizi sağlıyor. Kısa bir tur arasa yüzme molası sonrasında bir sonraki rota için harekete geçiliyor. Ortalama yine bir saatlik yolculuk sonrasında Pabuç Burnu! Akşam yemeği için planlar anlatıldıktan sonra menünün en tazesi levrek balık ile mangal detayları veriliyor. Eğer istenirse gün batımına denk gelen akşam yemeği yanına alkollü menü de katılabiliyor ve denize karşı rakı açma fırsatını da yakalamış oluyorsunuz. Mangal ve akşam yemeği sırasında her zaman profesyonel ve işini gerçekten bilen aşçılar ile çalışılıyor ki memnun edebilmek önemlidir.

2-GÜN

Birinci günün sonrasında, sabaha yine masmavi deniz ile uyanacaksınız ve sabah kahvaltısını yine bu koyda yapacaksınız. Muhteşem, bol çeşitli ve belki de daha önce yapmadığınız kadar iştahlı bir kahvaltı ile yemeye doyamayacaksınız. Kahvaltınız sonrasında yeni rota Alakışla Koyu! Ortalama bir saatlik yolculuk ile berrak denizlerden de geçerek görsel ziyafetinize bir de öğle yemeği menüsü katılıyor. Yine profesyonel aşçıların elinden hazırlanan öğle yemeği sonrasında kahveleriniz ikram ediliyor ve denize karşı daha önce yudumlanmış olabilir ama denizin tam ortasında kahve yudumlama keyfi çok daha başka! Sonrasında yolculuğunuza hafif bir müzik de eşlik edecek ve daha önce bu kadar rahat ve huzurlu hissetmediğinize emin olacaksınız. Daha sonraki rota Çökertme! Gece uyku uyunacak olan rota burası. Çam ağaçları ile döşeli olan bir kıyı ve sanki bir ressam tarafından çizilmiş kadar güzel ve pastel görünen, eşsiz güzellikte bir köşe! Daha önce böyle bir yerde uyumuş muydunuz? Denizin sıcaklığı, rüzgarın teninize naif dokunuşu ile o kadar huzurlu hissedeceksiniz ki sanki saatlerce ağlayıp annesinin kucağında uykuya dalan bir bebek gibi narin… Mavinin keyfine vardıktan sonra akşam çökmeye başlayacak ve sıcak aperatifler ve çayınız ile masada toplanıp sevdiklerinizle huzurlu bir sohbete dalacaksınız. 

3-GÜN

Sabah kahvaltısı için yine Çökertme koyu! Gece ve gündüz çam ağaçlarının gölge yönüne, bulutlara göre de farklı renklere bürünen bu koyda kahvaltı keyfi çok başka olacak. Kahvaltı sonrasında denize baktığınızda bir akvaryum edasında yüzen balıkları görecek ve onları besleme imkanı bulacaksınız. Öğle saatlerine doğru burada rüzgarda artışlar yaşanır ve bu sebeple yeni rotaya ilerlenir. Yeni rota Armoni Koyu! Buradan sonra masmavi denizde ufuk çizgisine doğru hareket edilecek ve ortalama 3 saatlik bir yolculuk sonrasında koya ulaşım sağlanacak. Üç saat masal gibi geçecek ve rüzgarın teninize değişi ile kendinizden geçeceksiniz. Öğle yemeğinizi Armoni Koyunda yiyecek ister yemek öncesi ister yemek sonrasında da denizde yüzme imkanını da bulacaksınız. Burada yüzme molası sonrasında akşam etmek için yeni rota Çatı Koyu! Saat 17,00 gibi çayınızın yanına sigara börekleri var ve akşama yine mangal! Profesyonel aşçılarımızın sizlere sunduğu muhteşem masa ile yemek keyfiniz hiç bitmesin isteyeceksiniz.

4-GÜN

Sabah gözlerini açtığınızda Gökova Körfezi’nde olacaksınız ve bu muhteşem koyda yüzmeniz için mola verilecek. Sabahın ilk aktivitesi bu ılık suda yüzmek olacak ve kahvaltıya kadar tüm sabah enerjinizi atacak, kahvaltıyı daha bir iştahla yiyeceksiniz. Bol çeşitli kahvaltınız hazırlandığında kahvaltı çanı çalacak ve yavaş yavaş harekete geçeceksiniz. Yeni rota Çamaltı Koyu! Ortalama bir saat sonra yarımada görünümündeki yüksek tepelere yaklaşacaksınız ve Çamaltı Koyu! Nefes kesici bu manzaraya karşı kahvelerinizi yudumlayacaksınız ve hem denizin içinde hem karaya yakın hem de denize karşı çay ve kahvenizi yudumlayacaksınız. Buradan sonra ise gece etmek için yeni rota Kürfeye Koyu yolculuğunda da börek ve çayınız ikram edilecek, muhteşem mavileri hafif müzikle de taçlandıracaksınız. 

5-GÜN

Sabah ilk rota kahvaltı için Tuzla Koyu! Koy sayısı çok fazla olduğu için denizin içinde sürekli bir gezme hali var ve bu huzuru her zaman tatmak mümkün olmuyor. Kahvaltıdan sonra rota Löngöz Koyu! Buradan yatıya İngiliz Limanı! Bugün oteliniz bu liman olacak. Yatta geçen zaman içinde tüketilen suların azalmaya başlaması ile su ihtiyacının karşılanabilmesi ve konaklama için İngiliz Limanı’nda Okluk Koyu’na gidiliyor ve bu koy yelkencilerin ustası Sadun Bora’nın yetiştiği yer, muhteşem bir doğa! 

6-GÜN

 Sabah kahvaltı İngiliz Limanı Okluk Koyu’nda! Çam kokusu ile kendinizden geçeceğiniz bir koy burası… Kahvaltıdan sonra yeni rota Sedir Adası! Bu adada karaya da ineceksiniz ve ilginç Cleopatra ile anılan plajda dolaşıp yüzebileceksiniz. Siz yatınıza döndüğünüzde yemek masanız hazır olacak ve sonrasında da hemen bir keyif kahveniz… Akşam rota Karacasöğüt Limanı! Marmaris’in en renkli gecelerini izleyebilir ve isterseniz de inip aralarına karışabilirsiniz. Yatta kalmak, sahilde yürümek veya köyü keşfetmek sizin isteklerinize göre!

7-GÜN

Sabahın erken saatlerinde 2,5 saatlik bir yolculuk var. Kahvaltı bu sabah Mazı Bükü! Tatiliniz dolu ve hızlı geçiyor, bitsin istemiyorsunuz. Burada kahvaltı sonrasında yüzmek için mola veriyoruz ve rota Orak Adası! Öğle yemeğini de burada yedikten sonra rota Tavşan Burnu! Çayınız böreğiniz de tamamlandıktan sonra yüzme molası veriliyor ve bir sonraki rota Poyraz Koyu! Akşam yemeğini de burada yiyor ve gecelemek için yine burada kalıyoruz. Kos adasına karşı çay keyfi yaparken gürültüden uzak, sakin bir gece geçiriyorsunuz.

8-GÜN

Sabah kalktığınızda kahvaltı faslından önce denizle vedalaşacaksınız, çünkü turun son günü. Kahvaltıdan sonra limana gidiliyor ve zaten yakınlaştığınız personellerle vedalaştıktan sonra limandan transfer aracına binerek şehrinize döneceğiniz alanlara götürülüyorsunuz. Bu muhteşem mavilerle iç içe olunan tatil burada son buluyor, dileriz ki bir daha ki programlarda görüşmek dileğiyle!