Mavi suların üstünde sürüklenip giderken, doğal ve tarihi birçok yeri keşfedip hem dinlenmenin hem de eğlenmenin keyfine vararak doyurucu bir tatil istiyorsanız bunun yollarından bir tanesi tekne turlarıdır. Ülkemizde hem her bütçeye hem de her zevke uygun olarak tekne turları düzenlenmekte ve bunun için durak sayısı da çok fazladır. Fethiye’de de tekne turları oldukça popüler bu nedenle. Fethiye’nin ve civardaki beldelerin doğal güzelliklerini görmek ve özenilesi bir tatil yapmak içinse artık tercihler, mavi yolculuk rotalarından yana kullanılıyor. Bizlerde Favori Yatçılık olarak Mavi Yolculuk Fethiye programlarımız ile sizlere hayal ettiğiniz Fethiye tatilini yaşatıyor ve sizleri dinlenmiş ve ferahlamış olarak yeniden hayatlarınıza gönderiyoruz.

Mavi Yolculuk Fethiye Programımıza Mutlaka Göz Atın, “İyi ki Favori Yatçılığı Tercih Etmişim “Deme Şansını Yakalayın!

1-GÜN

Misafirlerimizi havaalanından transfer araçları ile alıyoruz ve yatımıza getiriyoruz. Gemi çalışanları, verilen tüm valizleri kabinlere yerleştiriyor ve ardından tanışma kokteyli başlıyor. Bu süreçte tüm tanışmalar gerçekleşiyor ve ardından kaptan, yat ile alakalı tüm bilinmesi gerekenleri misafirlere aktardıktan sonra yolculuk başlıyor. İlk rota At Bükü! Günün tüm yorgunluğunu burada hem maviye hem de yeşile doyarak atacaksınız. İkinci rota Bedri Rahmi Koyu!

2-GÜN

Sabahları her yer daha rahat görüldüğü için manzara daha güzel olmaktadır. Bu manzaraya karşı yapılan kahvaltılarda iştahınız hiç kapanmayacak. Bundan sonraki rota Batık Hamam Koyudur. Kaptanınız size dalış yapmanız gereken doğru zamanı söyleyecektir. İster suda yatın ister servislerle harabeyi ziyaret edin. Kleopatra’nın da burada yüzdüğü söylenmektedir. Burada geçen zaman sonrasında rota Dış Göbün Koyu! Burada da zaman geçirdikten sonra gidilecek yer geceleme yeridir. Konaklama rotası Ağa Limanıdır. Burası emniyetli ve çok sakin bir koy olduğu için güvenle uyuyabilirsiniz. Yıldızlarla bir arada olacaksınız ve bu his sizi çok farklı diyarlara taşıyacak.

3-GÜN

Sabah şafaktan hemen sonra kaptanınız demiri alacaktır. Çünkü kaptan profesyoneldir ve ne zaman çıkması gerektiğini bilir. İster bu hareket sürecinde yatakta kalmaya devam edin isterseniz de güverteye giderek muhteşem manzaraya kendinizi bırakın. Ortalama üç saatlik bir deniz yolculuğu sonrasında ulaşacağınız yer Ekincik Semizce! Kahvaltınızı ve yüzme molanızı burada yapacaksınız. Ardından da rota Marmaris Kumlu Bük! Öğle yemeğini burada yiyeceksiniz ve ardından gecelemek ve biraz daha zaman geçirmek için rota Kadırga Koyu! 

4-GÜN

Kadırga Koyu’nda berrak denizde uyanacaksınız ve kahvaltı için bu muhteşem görüntü iştahınızı çok iyi açacak. Sonrasında da rota Serçe Limanı! Sarp yamaçların ardında güvenli koy olarak bilinen yerde aperatiflerinizi alabilir, istediğiniz gibi yüzebilir ve zaman harcayabilirsiniz. Beş çayından sonra size yine bir şölen var. Rota Bozukkale Koyu! Bu koy tam da gecelemek için. Tepede harabeler görülüyor ve antik çağdan kalma bir sürü iz… Koy da adını buradan alıyor zaten. Kayaların arasına girilen bu koy ile saklı bir cenneti keşfetmiş hissinde olacaksınız. Aşçınız ise gecenizi doyumsuz yapmak için uğraşmaktadır. 

5-GÜN

Bozukkale limanında yaşayacağınız unutulmaz anlar sonrasında rota Boz Burun! Sünger ve balık avcılarını bir arada göreceğiniz bu koyda bir sürü yat inşası ile de karşılaşabileceksiniz. Öğlen yemeğini Bozukkale limanında yedikten sonra yatın su ihtiyaçlarını karşılamak için tekrar hareket ederek yeni rotaya Kiliseli Ada’ya çeviriyoruz. Yüzme keyfini yaptıktan sonra üstüne bir de kahve ikramı ile öğlenden sonra Hisarönü Körfezine yani Dirsek Büküne geçiş yapıyoruz. Burası hala bir bakir deniz. Akşam için farklı planlar yapmadıysanız eğer köşede bulunan restaurantta akşam yemeği için yer ayırtabilirsiniz. 

6-GÜN

Sabahın yine erken saatleri, bol oksijen kekik kokusu ile uyanacaksınız. Dağlardan gelen kekik kokuları size hem huzur verecek hem de doğaya biraz daha bağlayacak. Denize girdikten sonra kahvaltınız hazır olacak ve öğleye doğru da Kemeriye Adasındayız. Yemek yiyip mola verdikten sonra da Selimiye Kızkumuna giderek biraz daha zaman geçiriyoruz v yüzme molası için Dişlice Adasına ilerliyoruz. Tamamen kaya yapısı ile diğer koylardan farklı olan bu koyda derinlere iniş yapabilirsiniz. Başka karşılaşmadığınız bu koylarda dalış yapmak için çok uygun ortamlar bulacaksınız. 

7-GÜN

Dişlice Adasında kahvaltı yaptıktan sonra Çiftlik Limanına doğru hareket ediyoruz ve ortalama 1,5 saat yolculuktan sonra limana gelmiş bulunuyoruz. Öğle yemeğini de burada yedikten rotamızı Datça’ya çeviriyoruz. Yatın ihtiyaçları burada karşılanıyor ve bu süreçte isterseniz çıkın ve dolaşın. Buraların keyfine varın! Yat ihtiyaçları tamamlandıktan sonra rota Kargı Koyu! Buradan sonra Akvaryum Koyu ziyaret edilebilir ve burada yüzdükten sonra geceyi dinlenmeniz için odanıza çekilebilirsiniz. 

8-GÜN

Kargı Koyu denizden görünen ve kumsalla oynaşmak için ideal bir yerdir. Kahvaltıda çok sayıda çeşit sonrasında eşsiz dakikalar yaşamak için üç saatlik yolculuk sizi bekliyor olacak. Buradan sonra Antik Knidos Limanına rota çevriliyor. Kaptanın yardımlarıyla antik şehir gezilebilecektir. Gezinin sonunda da soğuk biralarınız muhteşem bir masa ile sizi bekliyor olacak. Gecelemek için Mersincik Limanına rota çevriliyor ve yine muhteşem bir yer sizi bekliyor olacak. Bu koy da sizin güvenliğiniz için ideal bir koydur ve emniyetiniz için inanın birebir. Akşama da harika yemekler ve loş müzikler sizi bekliyor!

9-GÜN

Gökova Koylarına hoş geldiniz. Türkiye’nin en nadide yerlerinde sıra bu koyda. Rotamızı ve yat tatilimizi de bu süreçle güzelleştiriyoruz. Hatta denizciliğe merakı olanlar için muhteşem turlar oluyor. Rotamız Armoni Koyu! Buraya ulaşmak ortalama 3,5 saat kadar sürecektir ve rotaya ilerleme sürecinde muhteşem manzaralar yine sizi bekliyor olacaktır. Pusula veya harita ile takip ederek zamanınızı güzel geçirebilir ve kendinize güzel anılar ve deneyimler de katabilirsiniz. Yemek molası kahve molası derken de yarım saatlik bir yolculuk daha kalıyor. Ardından da gecelemek amacıyla Çatı Koyunu tercih ediyoruz. 

10-GÜN

Çatı Koyundan erkenden hareket ediyoruz ki kahvaltıya gecikmeyelim. Yaklaşık bir saatlik yolculuk sonunda Yedi Adalar Çamaltı Koyu karşımızda ve ister kumsalda dolaşın ister dalış yapın isterseniz de sadece doğayı izleyin. Hiçbirine doyamayacaksınız. Beş çayından sonra yolculuk Küfre Koyuna olacak ve burada geceleyeceksiniz. Hatırlarınıza çok güzel anılar ekleyeceksiniz, eminiz!

11-GÜN

O kadar çok gezecek yer olduğu için farklı koylardan farklı koylara hızla hareket ediliyor. Ama bunların her biri unutmayacağınız anlar oluşturmak için. Her bir alan o kadar çok güzel ve doğal ki… Kahvaltı ve öğle yemeği bugün Tuzla Koyunda. Sonra Löngöz Koyu ve geceleme de bu güvenli koyda olacak. 

12-GÜN

 Kahvaltı sonrasında rüzgarlı olan bu alandan gitmek gereklidir. Rüzgarın fısıltısı ile birlikte rota Okluk Bükü! Sadun Bora da buradadır ve dünya tarafından bilinen bir yerdir. Buradan İngiliz Limanlarına geçiyor ve konaklamamızı da burada yapıyoruz. 

13-GÜN

 Sabah yine muhteşem uyandınız ve kahvaltı sonrasında rota Sedir Adası! Burada bir saat kadar durup beş çayı ve gecelemek için de Karacasöğüt Limanına gidilecek. Burada isterseniz karaya çıkabilir ve mini bir gezinti yapabilirsiniz.

14-GÜN

Rota sabahın ilk ışıklarıyla Çökertmeye! Üç saatlik yolculuk sonunda biraz geç de olsa Çökertme’de kahvaltı yapacaksınız. Sonra Orak Adası ve burada doyasıya dalış yapabileceksiniz. Buradan rota Kara Ada’nın Poyraz Limanı’na… Bu tur geceleme turudur. Turun son gecesi yine sakin geçecek ve uzaktan gelen ışıklara karşı denize son kez doyacaksınız. Zira, yıldızlara bakarak uyuyacağınız son gece bu!

15-GÜN

Tüm toparlanma süreci sonrasında kahvaltınızı yapacak ve Bodrum limanına yatınız yaklaşacaktır. Ardından servis aracı sizi alacak ve valizleriniz de denizciler tarafından yerleştirilecek ve artık herkesle vedalaşma zamanı gelecek..

Üzülmeyin! Sizlerin ilgisini çekebilecek çeşitli turlara sahibiz. Hemen şimdi Favori Yatçılık’ta yer alan Mavi Tur programlarımıza göz atın ve rezervasyonunuzu yaptırın! Yeni mavi yolculuklarda görüşmek üzere…