Tatilcilerin büyük ilgi gösterdiği tekne tatili, ardında çok soru içeren ama muhteşem anlar yaşatan bir tatil seçeneğidir. Akıllara ilk gelen soru da bir teknede o kadar süre ne yapılacağı yani teknede yaşamın nasıl olduğudur. Tekne içerisinde spor dahi yaşamsal aktivitelerin her biri kolaylıkla yapılabilmektedir ki zaten tekne turu tatili mutlaka düşünülmesi gereken bir tatil seçeneğidir. Tadına doyamayacağınız bir macera olan tekne turu, özellikle de sevdiğiniz, anlaşabildiğiniz kalabalık bir grupla asla unutulmayacaktır. Seçilen yemekleri seçilen koylar, istenilen müzik, istenildiği kadar yüzme ve güneşlenme… Her biri sizin seçiminiz olacak ve bunların her biri tamamen size özel olacak…

Mavi Tur veya yolculuklar ile yaşayacağınız bu unutulmaz keyif size muhteşem görüntüler de sunacak ve görmediğiniz yerleri görmek sizi her yere hayran bırakacak. Size özel teknede sadece sevdikleriniz ile istediğiniz koyda durup yüzebilir, istediğinizde konaklayabilir, istediğiniz kadar maviye doyabilirsiniz. Tamamen size ait bir mavi yolculuk kapısı aralı sizleri bekliyor!

Tekneye Gelirken

 1. Tekneye gelme aşmasında size ilk önerimiz sert tekerlekli bavulları değil de katlanan çantaları tercih etmeniz olacaktır. Yaz tatili seyahatlerinizde ne kadar kıyafet alıyorsanız bu tur için de o kadar alın ama unutmayın burada siz varsınız, genel olarak mayolarla duracaksınız…
 2. Yelkenli seyahatinizde hava nasıl olursa olsun yanınızda bulundurmanız gereken giysiler, yağmurluk ve polardır.
 3. Mayo tabi ki unutulmamalı!
 4. Gökyüzüne karşı uykuyu seviyorsanız eğer uyku tulumunuzu yanınıza alabilirsiniz. 
 5. Beyaz tabanı olan yelken ayakkabısı, çizmesi
 6. Ayakkabıyla girip giremeyeceğinizi tekneye binerken sorun ki ona göre çıkarın ya da çıkarmayın
 7. Yaz aylarının vazgeçilmezi terlik…
 8. Yumuşak tabanlı bir ayakkabı
 9. Güneşten korunabilmek için şapka
 10. Yelkencilere özel eldiven (parmak ucu kesik olandan)
 11. Bu süreçte takılarınıza dikkat etmelisiniz ve herhangi bir yere takılma ihtimalini de göz önünde bulundurarak ya da kıymetli eşyalarınızın denize düşme ihtimallerini de düşünerek davranmalısınız.
 12. Yanınıza alacağınız güneş gözlüklerinin polarize olmasına özen gösterin ki doğaya doya doya bakın, fark etmeniz gerekenleri fark edin.
 13. Ağır şartları da düşünerek yanınıza alacağınız polar dışında kalın bir giysi
 14. Eğer sıcak hava değil de daha soğuk bir hava tercih ediyorsanız kıyafet seçiminize fazlasıyla özen göstermelisiniz. 
 15. Eğer ilginiz varsa ve seviyorsanız, denize dalış yapmak için yanınıza maske, şnorkel, palet alabilirsiniz. Kaptanınız denizleri fethettiği için nerede dalabileceğinizi size mutlaka söyleyecektir. 
 16. Kendinize ait olan diş fırçası, diş macunu, sabun, deodorant vs. gibi özel bakım eşyalarınızı yanınıza almalısınız. Ve hatta havlu, nevresim, çarşaf gibi özel eşyalar da getirebilirsiniz. Kurulanmak adına peştamal öneriyoruz ki hem güneşte kolay kurur hem de saklanması kolaydır, yer kaplamaz. 
 17. Yaz ayları tekne turu için yanınıza mutlaka güneşten korunmak için krem almalısınız. 
 18. Kullandığınız özel bir ilaç varsa onu da unutmamalısınız. 

Teknede Dikkat Edilecekler

Teknede bir koydan başka koya geçerken ya da denizde turlarken oturmak isteyeceğiniz yer önemlidir. Nerelerden tutunabilirsiniz, dönüş anlarında ayakta olmanız sıkıntı mı gibi durumlarda sizi kaptanınız zaten uyaracaktır ki uyarılara bu sebeplerle mutlaka uymalısınız. Güvertede dolaşırken ayağınızda asla ayakkabı olmamalıdır. Ayakkabı sebebiyle kayabilir, düşebilir ve tatilinizin devamı için kötü bir eylem gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Yapacağınız şeyleri sorarak yapmalısınız ki her şey tıkırında ilerlesin. Her konuda kaptanınız size yardımcı olacaktır. Tekne içerisinde gerekli olma durumuna karşı can yeleklerinin nasıl kullanılacağı hakkında verilen bilgileri detaylıca dinleyerek önemli bir konuyu öğrenmiş olacaksınız. Kaptanınız ortadaki her yeri çok iyi biliyor, mavileri tanıyor olacak zaten ama yine de nadiren yanılma ihtimaline karşı dalgalı olan ve gece yolculuklarında sizden bu can yeleklerini takmanızı isteyebilir. 

Denize düşme durumunuza karşı bilmeniz gereken ise heyecan yapmamanız ve tekneye doğru değil size atılacak olan can simidine doğru koşmanız gereklidir. Başka birisi düşerse de aynı şekilde simidi atmalısınız ve kaptanınızı beklemelisiniz. Ayrıca yangın söndürücü kullanmayı da öğrenmelisiniz ki bu önemli bir konudur. Her türlü probleme hazır olmalısınız ve ne yapmanız gerektiğinden haberdar olmalısınız. Güneş yağı sürdükten sonra havlu kullanarak yatmalısınız aksi takdirde her tarafın kaygan olmasına sebep olabilirsiniz bu da kazaya sebep olabilir. Kamaralarda kapıları kilitlemelisiniz, çünkü şiddetli rüzgar durumunda kapılar sert bir şekilde çarpmaktadır ki sakatlanabilirsiniz. Kamaralarda lumbuzları kapatmalısınız ve özellikle de hareket halindeyken, tekne yıkanırken vs. kapalı olduğuna emin olmalısınız. Güvertede ıslak polyester yüzeyler fazla kaygan olacaktır ki bu da büyük yaralanmalara sebep olabilir. Kaptanınız sizin her daim güvende olmanızı ve her zaman konforlu yaşam sunmanızı önemsemektedir, bu sebeple de uyarılarına mutlaka uymalısınız. 

Mavilerin her tonuna şahitlik edebileceğiniz, görülmemiş koyları görüp, tertemiz, berrak sularda yüzebileceğiniz, Ege, Akdeniz, Yunan Adaları derken unutulmaz anlar yaşayabileceğiniz, ister günübirlik isterseniz de haftalık periyotlar ile unutulmaz anlara şahitlik edeceğiniz Mavi Tur yolculukları ile çeşitli tur, rota seçeneği ile kendinize muhteşem bir tatil hediyesi vereceksiniz. Ayrıca sadece siz ve sevdikleriniz olacak, her şey, tüm seçimler de sizin kendi isteğinize göre gerçekleşecektir. Bu rahatlıkta, bu konforda, muhteşem görüntülere şahitlik etmek, maviye doymak, huzurlu geceler geçirmek için bizimle iletişime geçin ve detayları öğrenip isterseniz rezervasyon yaptırabilirsiniz.